Excursie Schiermonnikoog
Excursie op zaterdag 14 mei 2022 naar Schiermonnikoog
Deze excursiecommissie heeft iets met eilanden. Met Avifauna Groningen hebben we in 2015 Ameland bezocht, in 2016 Rottumeroog, in 2018 Helgoland en in 2019 Vlieland en Terschelling. Dit jaar is Schiermonnikoog aan de beurt.
Wanneer je ons vergezelt op deze excursie krijg je mogelijkheid om een plekje op Schier te bezoeken dat niet iedereen kent: de eendenkooi. Daar krijgen we uitleg van de kooiker over het oude ambacht, en over de huidige functie van de eendenkooi.
Verder wandelen en fietsen we het eiland over. We hebben een dagprogramma gemaakt, dat je met ons kunt volgen, maar waar je ook vanaf kunt wijken, we kennen allemaal de weg! Aan het eind van de dag strijken we neer op een terras, en eten we een hapje.
Voor wie een nachtje blijft: ’s avonds tussen 20.00 en 23.00 is er een nachtegalenwandeling. Wel snel opgeven bij VVV Schier!
Dagprogramma
07.30 Aankomst in het dorp, uitstappen bushalte hotel van der Werff.
07.30-10.00 Wandeling naar de Westerplas, vogelhut, koffie in het dorp en fietsen huren
10.00-14.00 Strand, duinen, lunch (picknick) waar het uitkomt
14.00-15.00 Bezoek eendenkooi
15.00-17.00 Duinen, bos, Berkenplas
17.00-19.00 Borrel, hapje eten, fietsen terugbrengen
19.00 Bushalte van der Werff
19.30 Afvaart Schiermonnikoog
Praktische gegevens
Aanmelden: Vóór 10 mei bij de excursiecommissie: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Graag met vermelding van de excursie waarom het gaat, je telefoonnummer, je adres en of je zelf rijdt of mee wilt rijden. De auto is de enige mogelijkheid want er rijdt nog geen bus! En als je geen interesse hebt in de eendenkooi, en/of niet mee wilt eten, wil je dat dan ook even aangeven?
Vertrektijd Groningen: 05.30 uur
Vertrekplaats Groningen: in onderling overleg nader te bepalen, via een tijdelijk appgroepje. P+R Kardinge zou een goed vertrekpunt kunnen zijn.
De boot: de boot (veerdienst, rederij Wagenborgen) vertrekt om 06.30 uur uit Lauwersoog. Let op, je ticket moet je zelf van tevoren bestellen.
Fietsen: de fietsenverhuur bij de veerdam op Schier is op dat tijdstip nog niet open. Dus gaan we per bus naar het dorp, waar we uitstappen bij van der Werff.
Kosten: zo’n 60 euro voor de hele dag (meerijkosten, boot, fiets, koffie en eten)
We hopen jullie te zien de 14e mei!
Alle datums
- 2022-05-14
- U bevindt zich hier:
-
Start
-
Vereniging
-
Agenda Avifauna Groningen
- Excursie Schiermonnikoog